27 października 2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Jantar” w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Szkolnej 8 odbyły się Warsztaty z zakresu  profilaktyki uzależnień dla uczniów VII klas Szkoły Podstawowej nr 3 prowadzone przez specjalistę leczenia uzależnień z Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Jantar w Sępólnie Krajeńskim. Spotkania terapeuty z młodzieżą mają na celu ograniczanie rozmiarów używania lub nadużywania substancji psychoaktywnych takich jak: napoje zawierające alkohol, wyroby tytoniowe zawierające nikotynę, nielegalne substancje chemiczne określane jako narkotyki, niektóre leki, np. leki nasenne, niektóre substancje chemiczne codziennego użytku np. kleje lub rozpuszczalniki i tzw. nowe substancje psychoaktywne nazwane potocznie dopalaczami oraz zapobieganie różnorodnym problemom z tym związanym zanim one wystąpią.

Napoje i słodycze dla uczestników spotkań Stowarzyszenie zakupiło ze środków otrzymanych w ramach gminnej dotacji celowej.