Warsztaty profilaktyczne z młodzieżą szkolną z zakresu leczenia uzależnień

w dniu 15 października br. uczniowie dwóch klas 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim brali udział w warsztatach profilaktycznych z zakresu leczenia uzależnień w ramach profilaktyki wśród młodzieży szkolnej zorganizowanych przez Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Jantar”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach szkoleniowych w czasie godzin lekcyjnych w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Szkolnej 8. Tematem warsztatu były „Dopalacze i inne środki inwazyjne”. Warsztat przeprowadził Specjalista Terapii Uzależnień zatrudniony w NZOZ Jantar Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia działającym przy Stowarzyszeniu Klub Abstynenta Jantar, Pan Przemysław Siciarz. W trakcie spotkań wykładowca zwrócił szczególną uwagę na uzależnienia osób w młodym wieku przestrzegając młodzież przed skutkami uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również środków odurzających. Uczniowie dowiedzieli się gdzie można uzyskać pomoc w różnej formie.