28 października 2022r. w siedzibie Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Jantar” odbyły się spotkania z młodzieżą szkolną. Udział w zajęciach pozwolił uczniom VIII klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim łącznie 62 osobom nie tylko zdobyć niezbędną wiedzę dotyczącą uzależnień i ryzyka wpadnięcia w nałóg, ale przede wszystkim zrozumieć, w jaki sposób uzależnienia negatywnie wpływają na życie, utrudniają realizację planów i marzeń, edukację, karierę i rozwój osobisty. Terapeuta leczenia uzależnień rozmawiał z młodzieżą m. in. o tym od czego można się uzależnić alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy, e-papierosy, gry, telefon czy media społecznościowe. Od lat prowadzone przez Stowarzyszenie działanie ma charakter informacyjny i dydaktyczny. Na spotkanie terapeuty z młodzieżą gospodarz klubu przygotowuje ulotki informacyjne z PARP-y i drobny poczęstunek. Dzięki takim spotkaniom świadoma negatywnych skutków uzależnień młodzież będzie mogła pomóc sobie nawzajem jak i wskazać drogę swoim rodzicom do adekwatnego do problemu miejsca w gminie – NZOZ Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia „Jantar”.

28 października 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyły się spotkania z młodzieżą szkolną. Udział w zajęciach pozwolił uczniom VIII klas łącznie 62 osobom nie tylko zdobyć niezbędną wiedzę dotyczącą uzależnień i ryzyka wpadnięcia w nałóg, ale przede wszystkim zrozumieć, w jaki sposób uzależnienia negatywnie wpływają na życie, utrudniają realizację planów i marzeń, edukację, karierę i rozwój osobisty. Terapeuta leczenia uzależnień rozmawiał z młodzieżą m. in. o tym od czego można się uzależnić alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy, e-papierosy, gry, telefon czy media społecznościowe.