Klub Abstynenta "JANTAR"

STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI GRUPY STATUT O NAS KONTAKT

Spotkania grupy AL-Anon  i DDA  zostaly zawieszone z powodu braku zainteresowania/ chętnych /.  Jeżeli będa osoby , które chca się spotykać i pomagać sobie nawzajem to je wznowimy.Teksty refleksyjne,nastrojowe, dla ducha...

Dorastaliśmy w  rodzinach dysfunkcyjnych.Ich środowisko wypaczylo nasze myślenie o nas samych i o otaczajacym nas świecie Widzac siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnalów dawanym nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" nie w porzadku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie.

Chociaż wygladamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wplyw na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie wlasnej wartości i nasze szczęście.

Nasze nieprawidlowe myślenie bylo przyczyna tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyly. Dlatego też czcemy przestać poprawiać wlasne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami, nadużywaniem innych ludzi, seksem, substancjami odurzajacymi,mania sukcesu, pieniędzmi,itp.

(\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 12 Kroków dla Doroslych Dzieci z uzależnionych i innych rodzin dysfunkcyjnych\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\")

Prawa Doroslych Dzieci Alkoholików

-Mam prawo do wszystkich dobrych chwil, za którymi tęsknilem przez te wszystkie lata, a których nie  dostalem.

-Mam prawo do radości w tym życiu , teraz - i nie tylko do chwilowego euforycznego uniesienia, ale do  czegoś bardziej trwalego.

-Mam prawo odprężać się i bawić bez alkoholu.

-Mam prawo aktywnie dażyć do ludzi , miejsc i sytuacji, które pomagaja mi osiagnać dobre życie.

-Mam prawo powiedzieć o tym, gdy czuję, że coś nie jest bezpieczne, lub gdy nie jestem do czegoś  gotowy.

-Mam prawo nie brać udzialu ani w aktywnym, ani w biernym zachowaniu rodziców, rodzenstwa lub  innych \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" robiacych z ludzi wariata\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

-Mam prawo do podejmowania ryzyka w granicach rozsadku i do eksperymentowania z nowymi  sposobami zachowania.

-Mam prawo zmieniać moje nastawienie, moa strategię i mój sposób myślenia.

-Mam prawo do popelniania omylek, do nie spelniania swoich oczekiwan.

-Mam prawo opuścić towarzystwo osób, które świadomie lub przez nieuwagę tlamsza mnie, wpędzaja w  poczucie winy lub upokarzaja. Dotyczy to również mojego rodzica-alkoholika, rodzica- nie alkoholika i  każdego innego czlonka rodziny.

-Mam prawo polożyć kres obcowaniu z ludźmi, którzy powoduja, że czuję się poniżony lub upokorzony.

-Mam prawo do swoich uczuć.

-Mam prawo ufać swoim uczuciom, sadom, wrażeniom, intuicji.

-Mam prawo rozwijać się emocjonalnie, duchowo, umyslowo, psychicznie.

-Mam prawo wyrażać wszystkie moje uczucia w sposób nie destrukcyjny, w bezpiecznym czasie i  miejscu.

-Mam prawo do takiej ilości czasu, jakiej potrzebuje,żeby eksperymentować z tymi nowymi ideami,  wprowadzać zmiany w swoim życiu.

Licznik odwiedzin: 17774 Copyrights Patryk Graban 2012